jak usunąć nieprzyjemny zapach
brzydkie zapachy

Usuwamy nieprzyjemne i trudne do pozbycia się zapachy. Po ozonowaniu powietrze w pomieszczeniu z powrotem jest czyste i świeże.

 

Usuwanie brzydkich zapachów

 

Z tego artykułu dowiesz się Jak skutecznie usunąć brzydkie zapachy dzięki nowej i rewolucyjnej metodzie, która dopiero od niedawna stosowana jest w polsce

 

Deodoryzacja i dezynfencja 

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów określane jest fachowo jako deodoryzacja. W przypadku naszej firmy usługa taka wykonywana jest jednocześnie z dezynfekcją, która ma na celu eliminację z pomieszczenia różnego rodzaju drobnoustrojów w tym m.in. pleśni i grzybów. To właśnie te mikroorganizmy często powodują brzydkie zapachy. Dlatego tak ważne jest, aby oba procesy łączyć jednocześnie. Wówczas będziemy mieli pewność, że oprócz skutków, usunięte zostaną także przyczyny powstawania tych uprzykrzających życie zapachów.

Nieprzyjemny zapach ubrań

Często spotykanym problemem jest przykry zapach ubrań znajdujących się w szafie. Zwykle jest to stęchły zapach, który znajduję się nawet na czystych i wypranych ubraniach. Problem ten jest zauważany podczas otwierania szafy. Dodatkową niedogodnością szczególnie u osób dbających o wygląd i higienę osobistą jest to, że z takich ubrań osoby te często muszą korzystać. Brzydki zapach stęchlizny na ubraniach niestety, ale nie zostaje w domu. Nosimy go na naszej odzieży wszędzie tam gdzie przebywamy. Nasze otoczenie też go wyczuwa, bowiem jest on bardzo charakterystyczny. Szczególnie u osób pracujących w pomieszceniach biurowych z innymi osobami jest on bardzo krępujący, bowiem może sugerować, że za naszą higieną nie jest najlepiej.

Przyczyn brzydkich zapachów ubrań jest kilka, ale do najczęściej występujących zalicza się:

  1. włożenie do szafy lekko wilgotnej sztuki odzieży
  2. włożenie do szafy odzieży z zapachem stęchlizny
  3. posiadanie w domu szafy przesiąkniętej stęchlizną lub innymi nieprzyjemnymi zapachami

Jeżeli u Ciebie występuje taki problem, to pewnie szukasz rozwiązania, jak usunąć nieprzyjemny zapach z ubrań. W dalszej części tego artykułu opiszę jak wygląda usuwanie zapachów z ubrań. Teraz jednak skupię się na kolejnym ważnym problemie.

Czy nasza podłoga śmierdzi?

To pytanie często zadają sobie ludzie, którzy wyczuwają wydobywający się nieprzyjemny zapach paneli lub innego rodzaju wykończenia podłogi. Zwykle zgłaszane problemy określić można jako:

  1. smród spod paneli
  2. nieprzyjemny zapach nowej wykładziny
  3. smród spod podłogi

Główną przyczyną wydobywającego się odoru spod paneli lub podłogi jest znajdująca się tam wilgoć. Przyczyny powstania wilgoci zwykle można podzielić na dwie grupy:

  1. zalanie podłogi spowodowane np. awarią hydrauliczną
  2. wilgoć podsciągana z gruntu 

Niezależnie od przyczyny powstania zawilgocenia w pierwszej kolejności należy ją dokładnie zdiagnozować, a następnie dokładnie osuszyć i odgrzybić podłoże. Dopiero po wykonaniu tych czynności rozpoczyna się prace mające na celu usuwanie odoru. Natomiast w przypadku nowej wykładziny, często zapach tzw. "nowości" nie zawsze bywa przyjemny. O tym jak się go pozbyć piszę poniżej.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach?

Samodzielne usuwanie zapachów, szczególnie tych, które zostały powyżej opisane nie należy do rzeczy łatwych, skutecznych i przyjemnych w przypadku gdy:

  1. stosujesz domowe sposoby, w tym „porady babci” jak za pomocą np. octu, sody, kawy czy cytryny usuwać nieprzyjemne zapachy
  2. okazać się może, że przyczyną przykrych zapachów są rozwijające się bakterie, wirusy i grzybnie z którymi będziesz miał bezpośredni kontakt.

W takich przypadkach usługę mającą na celu usuwanie nieprzyjemnych zapachów warto zlecić specjaliście, który dysponuje odpowiednim sprzętem i wyposażeniem. Należy wiedzieć, że stęchlizna powodująca odór cały czas rozwija się. Potęguje niekorzystne dla zdrowia działanie i zajmuje kolejne domowe przestrzenie. Skuteczną metodą na to jak usunąć brzydki zapach jest ozonowanie wyposażenia i pomieszczeń w których występuje ten problem. W tym artykule opisaliśmy usuwanie stęchlizny ozonem.

Ozonowanie skuteczna metoda na to jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu

Ozonowanie jest zdecydowanie najlepszą odpowiedzią na pytanie jak usunąć przykry zapach. Badania pokazują, że ozon jest skutecznym i szybko działającym gazem, którego właściwości chemiczne doskonale sprawdzają się podczas czynności mających na celu usuwanie smrodu. Działanie ozonu jest tym lepsze, że eliminuje on nie tyko skutki, ale też często przyczyny powstania brzydkich zapachów. Więcej na temat właściwości ozonu przeczytasz w naszym osobnym artykule zalety ozonowania, do którego lektury gorąco zachęcam.

Jeżeli do tej pory nie były Ci znane skuteczne sposoby na to, jak usunąć zapach w tym jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ubrań to teraz już wiesz, że ozonowanie rozwiąże Twoje problemy.

WAŻNE!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, odpowiemy na pytania czy ozonowanie rozwiązanie Państwa problemem związany z pojawieniem się brzydkiego zapachu. Rozmowa do niczego nie zobowiązuje. Tel. 53 53 54 525