ozonowanie mieszkzania
ozonowanie mieszkania Kielce

Szybko i skutecznie zdezynfekujemy Twoje mieszkanie, dzięki czemu poznasz komfort mieszkania czystym pomieszczeniu.  

 

Ozonowanie domów i mieszkań 

  

skuteczny sposób na szybkie pozbycie się brzydkich zapachów, wirusów i alergenów oraz na odświeżenie mieszkania. Dzięki ozonowaniu w Twoim domu ponownie zagości czyste i swieże powietrze

 

Ozonowanie mieszkania a zdrowie rodziny

Warunki w jakich mieszkamy mają decydujący wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Pomieszczenia ze świeżym i czystym powietrzem, pozbawione szkodliwych wirusów i bakterii, zdecydowanie poprawiają komfort życia. W takich miejscach cała rodzina chętnie przebywa.

Niestety nie we wszystkich mieszkaniach właściwie dba się o zachowanie takich standardów życia. Wynika to przede wszystkim z następujących przyczyn:

 1. niewiedzy mieszkańców w jaki sposób zadbać w domu o właściwą jakość powietrza
 2. różnego rodzaju problemów technicznych budynku (np. brak wentylacji czy pojawiająca się wilgoć)

Odpowiedniej jakości powietrze jest szczególnie ważne dla małych dzieci. Bardzo jest ważne także u osób ze stwierdzonymi problemami zdrowotnymi, takimi jak alergie czy astma oskrzelowa. Osoby takie narażone są na działanie znajdujących się domowym powietrzu zarodników pleśni lub innych grzybów. W rezultacie mają zdecydowanie mniejsze szanse na szybkie i skuteczne wyleczenie.

Wiedza na ten temat jest powszechnie znana i oczywista. Jednak niestety oczyszczanie powietrza w wielu domach nada nie jest traktowane z należytą powagą.

Zagrożenie którego nie widać

Sytuacja staje się jeszcze gorsza, gdy dom jest środowiskiem w którym rozmnażają się wirusy, zarazki, roztocza oraz inne szkodliwe drobnoustroje i patogeny, a także wtedy, kiedy pomieszczenia wypełnione są nieprzyjemnymi zapachami np. grzyba lub stęchlizny. Sprawa jest o tyle poważana, że tego zagrożenia nie widać (za wyjątkiem pojawiającego się na ścianie grzyba) i czasem wyczuwalnego zapachu stęchlizny, ale warto mieć na uwadze, że ono niejednokrotnie znajduje się wokół nas a my często o tym nie wiemy.

Nie lekceważ przesłanek

Jeżeli zaczynają występować u Ciebie lub u kogoś z rodziny choroby i alergie niekorzystnie wpływające na zdrowie poprzez zaburzenie układu oddechowego, immunologicznego czy nerwowego i trudno jest odnaleźć ich przyczynę warto rozważyć, czy mieszkanie lub dom nie jest miejscem w którym zaczynają się rozwijać chorobotwórcze zarazki i wirusy. Ponadto pojawiające się z tej przyczyny bóle głowy, kichanie, łzawienie oczu, kaszel czy złe samopoczucie i rozdrażnienie wprowadzają poważny dyskomfort w życiu domowników.

Ozonowanie mieszkania sposób na pozbycie się zarazków, alergenów i brzydkich zapachów

W takich przypadkach najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest dezynfekcja mieszkania. Polega ono na ozonowaniu pokoju lub na ozonowaniu domu za pomocą gazu zwanego ozonem. Gaz ten wypełnia całe pomieszczenie, także trudno dostępne miejsca, dlatego nie ma już potrzeby stosowania innych środków dezynfekujących. Ozon produkowany jest przez urządzenie do ozonowania mieszkania, które zasila się prądem z gniazdka elektrycznego 230 V.

Ozonowanie pomieszczeń dodatkowe atuty

Ozonowanie w domu niesie za sobą wiele korzyści. Często za pomocą jednej usługi eliminuje się wiele innych czynników negatywnie wpływających na komfort życia domowników. Dzięki ozonowaniu mieszkania masz pewność że:

 1. usuniesz różnego rodzaju wirusy, bakterie i zarazki
 2. wyeliminujesz roztocza i inne alergeny na które mogą być uczuleni domownicy
 3. usuniesz brzydkie zapachy z mieszkania oraz jego wyposażenia w tym także te, które przeniknęły do mebli drewnianych i tapicerowanych oraz tekstyliów takich jak zasłony czy wykładziny
 4. wyeliminujesz nieprzyjemne zapachy pleśni, grzybów, a także zwierząt domowych
 5. zlikwidujesz zapach dymu tytoniowego, bowiem jednocześnie odbędzie się ozonowanie ścian

Ponadto w Twoim mieszkaniu:

 1. ponownie zagości czyste i świeże powietrze
 2. domownicy, a w szczególności małe dzieci w tym alergicy i astmatycy odczują znacząca ulgę.

Ozonowanie budynków - czy jest jakaś inna alternatywa?

Każdy może zadać sobie pytanie, czy jest jakiś inny sposób kompleksowej dezynfekcji, którą można wykonać bardzo łatwo i szybko bez zaangażowania znacznych środków na ponowne malowanie mieszkania i wyłączenia pomieszczenia z użytkowania przez dłuższy czas? Ja takiego nie znam, ale nie wykluczam, że taki istnieje :) Zachęcam do zapoznania się z informacjami jak działa ozon. W tym celu kliknij link zalety ozonowania.

Ozonowanie domu cena

Jeżeli interesuje nas ozonowanie mieszkania cena uzależniona jest od czasu pracy generatora ozonu. Na czas pracy pracy urządzenia składają się następujące czynniki:

 1. rodzaj problemu z którym należy się zmierzyć
 2. wielkość a raczej kubatura pomieszczenia w którym ten problem występuje
 3. moc i wydajność pracy generatora ozonu

Przy wyborze firmy do wykonywania ozonowania warto zwrócić uwagę na ten ostatni punkt. Urządzenie do ozonowania mieszkania lub innych pomieszczeń o większej mocy pozwala na szybsze osiągniecie wymaganego stężenia ozonu podczas którego dochodzi do skutecznej dezynfekcji, niż urządzenia o mniejszej mocy. Dzięki temu, że szybciej następuje osiągnięcie właściwego stężenia ozonu, której będzie trwała cała usługa, a tym samym cena ozonowania będzie niższa. Więcej informacji o kosztach usługi znajdziesz tutaj: cena ozonowania

Nasza firma dysponuje urządzeniem, które produkuje 32 gramy ozonu na godzinę. Dzięki temu jesteśmy w stanie ozonować pomieszczenia do 700 m3.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Ozonowanie zawsze można przeprowadzić profilaktycznie w dowolnym czasie, aby mieć pewność, że dom nie będzie siedliskiem chorobotwórczych bakterii i źródłem nieprzyjemnych zapachów. Lepiej odpowiednio wcześniej zapobiegać niż później wydawać fortunę na lekarzy i leki.

WAŻNE!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, czy w Twoim przypadku ozonowanie mieszkania przyniesie oczekiwany efekt, zadzwoń do nas. Rozmowa do niczego nie zobowiązuje, a z doświadczenia wiem, że może wiele wyjaśnić. Tel. 53 53 54 525