Usuwanie zapachów z mieszkania

Likwidujemy przykre i uciążliwe zapachy. Dzięki temu w Twoim domu ponownie zagości na stałe piękny zapach, których zachwycisz znajomych.

 

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z domu?

 

Dowiedz się jak zlikwidować nieprzyjemny zapach w domu, dzięki czemu przywrócisz komforty życia i unikniesz wstydu, gdy odwiedzą Ciebie znajomi

 

Dziwny zapach w mieszkaniu przykra wizytówka naszego domu

Nieprzyjemny zapach w domu może niejednej osobie spędzić sen z powiek. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bowiem nie ma chyba nic gorszego niż brzydki zapach w mieszkaniu, które zamieszkujemy. Wszyscy chcemy, aby nasz dom miał swój piękny i wyjątkowy klimat, był miejscem spokoju, komfortowego odpoczynku i przyjaznym dla ludzi. To właśnie w naszym domu czy mieszkaniu odpoczywamy po pracy i nabieramy sił na kolejny dzień.

Jednak ten sielankowy spokój czasem może zostać zakłócony, a powodem tego może być nieprzyjemny zapach w mieszkaniu. Taki niechciany zapach oprócz tego, że wpływa na nasz dyskomfort, jest również nieciekawą wizytówką naszego domu. Prawdopodobnie większość z osób czytających ten artykuł przynajmniej raz w życiu odwiedziła kogoś, u kogo wyczuwalny był przykry zapach w domu. Czas spędzony w takim pomieszczeniu z pewnością nie był przyjemny.

Dla osób dbających o higienę pojawiający się brzydki zapach w domu, nie tylko staje się źródłem ogromnego dyskomfortu ale niestety też może narazić na szwank nasz autorytet. Praktyka dowodzi bowiem, że bardzo łatwo wnika on w naszą odzież w której chodzimy do pracy czy spotykamy się ze znajomymi. Niestety, ale te osoby też go wyczuwają, przez co samopoczucie takiej osoby może być dalekie od idealnego. Ponadto taki zapach na ubraniach dzieci chodzących do szkoły również może być przyczyną wielu przykrych sytuacji.

Specyficzny zapach w mieszkaniu rozdaje i przyczyny

Nieprzyjemny zapach w domu może mieć różne przyczyny. Na niektóre z nich mamy wpływ, a na inne nie. Niestety, ale należy tutaj jasno powiedzieć, że w wielu przypadkach sami spowodowaliśmy powstanie tego uciążliwego zjawiska głównie poprzez:

 1. ingerencję w system wentylacyjny mieszkania, poprzez np. zaklejenie lub ograniczenie powierzchni kratek wentylacyjnych uniemożliwiających prawidłową cyrkulację powietrza w domu
 2. uniemożliwienie dostępu świeżego powietrza do mieszkania po wymianie okien.

Wymieniając rodzaje brzydkich zapachów należy podkreślić, że jest ich wiele. Jednak do najpopularniejszych z którymi spotykam się w swojej praktyce zalicza się:

 1. zapachy zwierząt domowych

 2. smród dymu papierosowego

 3. zapach stęchlizny i zgnilizny

 4. odór świeżej farby, lakierów i innych chemicznych produktów

 5. zapach pleśni i grzyba

Każdy z wymienionych powyżej rodzajów brzydkich zapachów ma swoją inną przyczynę. Natomiast wszystkie skutkują tym samym, czyli unoszącą się nieprzyjemną wonią, która gdy staje się bardzo intensywna powoduje smród w mieszkaniu.

Brzydki zapach w domu niechciany lokator

Niestety z zapachami jest tak, że potrafią one bardzo długo utrzymywać się w pomieszczeniu, a następnie przenikają do mebli, dywanów, wykładzin, ścian, tapicerowanych obić wersalek, kanap i foteli, stając się stałym i niechcianym gościem w naszym domu. Usuwanie zapachów z mieszkania we własnym zakresie za pomocą domowych sposobów jest pracochłonne i zwykle nieskuteczne. Z kolei stosowanie różnych odświeżaczy, neutralizatorów zapachu czy innych preparatów chemicznych często jedynie czasowo maskuje nieprzyjemny zapach, a nie usuwa go na trwałe. W niektórych przypadkach bywa tak, że w wyniku połączenia odświeżacza powietrza z brzydkim zapachem, powstała woń staje się wyjątkowo uciążliwa.

Chemiczny zapach w mieszkaniu

Nieprzyjemny zapach w pokoju bądź w domu lub mieszkaniu może pojawić się bezpośrednio po remoncie. Źródłem tych zapachów są związki chemiczne wykorzystywane przy produkcji różnych farb, lakierów lub innych preparatów. Mogą one wywoływać tzw. kwaśny zapach w pokoju lub jeżeli remont obejmował większą ilość pomieszczeń - kwaśny zapach w mieszkaniu. Określenie „kwaśny zapach” jest tutaj umowne i należy od osobistej interpretacji osób u których występuje ten problem. Bywa, że jest on także określany jako chemiczny zapach w pokoju. Jednak w obu przypadkach zapach ten jest mało przyjemny dla ludzkich nozdrzy. Stosunkowo często spotykany jest nieprzyjemny zapach w pokoju po malowaniu, którego przyczyny również wynikają z wykorzystania w farbie związków chemicznych. W zdecydowanej większości przypadków tego typu zapachy zanikają same po kilu lub kilkunastu dniach. W innych przypadkach wystarczy odpowiednie wietrzenie malowanych pomieszczeń aby związki chemiczne będące w farbie czy lakierze ulotniły się. Jednak w niektórych przypadkach brzydki zapach w pokoju zanika wyjątkowo wolno, powodując dyskomfort u mieszkańców.

Zapach starych ludzi w mieszkaniu

Określenie to w mojej ocenie jest bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe. Jednak dosyć często pojawia się ono podczas szukania odpowiedzi na pytanie skąd pojawił się ten specyficzny zapach w mieszkaniu? W wielu przypadkach ludzie w podeszłym wieku ostatni kompleksowy remont mieszkania przeprowadzali 20 a nawet 30 lat temu. Popularna wówczas boazeria malowana lakierem kiepskiej jakości najlepsze lata ma już za sobą. Temu zjawisku niejednokrotnie towarzyszą problemy z wentylacją a nawet celowe zaklejanie kratek wentylacyjnych w celu ograniczenia ujścia ciepłego powietrza z mieszkania. Brak lub ograniczenie wentylacji powoduje, że zużyte powietrze „stoi” i powoduje nieprzyjemny zapach w mieszkaniu a nawet bardzo nieprzyjemny smród w domu. Powracając do zaklejania kratek wentylacyjnych szczególnie w mieszkaniach, gdzie zainstalowane są piecyki gazowe należy mieć na uwadze, że taka praktyka zagraża bezpieczeństwu mieszkańców bowiem grozi zaczadzeniem.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?

Najlepszym sposobem na usuwanie zapachów z mieszkania jest ozonowanie. Wystarczy jedynie kilka godzin aby brzydki zapach w domu przeszedł do historii, a do naszego domu wprowadził się świeży zapach wywołujący ulgę, radość i zadowolenie u domowników.

Jednak przed rozpoczęciem usługi dobrze jest znaleźć przyczynę pojawienia się tego problemu. Prawidłowe zdiagnozowanie przyczyny a następnie jej wyeliminowanie pozwala na trwałe usunięcie brzydkiego zapachu.

Ozonowanie dostarcza odpowiedzi na wiele pytań, które pojawiają się u klientów podczas wizji lokalnej mającej na celu zdiagnozowanie problemu. Najważniejsze z nich to:

 1. Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu

 2. Czy ozonowanie jest skuteczne

 3. Jak usunąć zapach starego domu

 4. Czy po ozonowaniu ten problem powróci

 5. Jak się pozbyć przykrego zapachu

 6. Jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu

A więc po kolei. Dlaczego ozon jest najlepszym sposobem na to jak pozbyć się brzydkiego zapachu w domu? Najlepiej raz i na zawsze.

Dlatego, bo ozon jest gazem o bardzo silnych właściwościach utleniających i likwiduje cząsteczki powodujące nieprzyjemny zapach, a nie tuszuje ich. To jest jedna z jego największych zalet i zarazem odpowiedź na to jak usunąć nieprzyjemny zapach z mieszkania.

Gaz ten wypełnia całe mieszkanie, wszędzie dociera, dzięki temu skutecznie usuwa różnego pochodzenia brzydkie zapachy, które osadziły się na suficie, ścianach meblach i innym wyposażeniu. Ty w tym czasie nie musisz nic robić, bowiem ozon zrobi wszystko za Ciebie.

W przypadku, gdy przed ozonowaniem usuniemy przyczynę powstania nieprzyjemnego zapachu, bardzo wzrasta szansa, że ten zapach w pokoju czy całym mieszkaniu już nigdy nie powróci.

Czy jest jakaś inny sposób na to jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w pokoju?

W pokoju, mieszkaniu lub nawet w całym domu, można spróbować eliminować brzydkie zapachy wykorzystując odświeżacze, neutralizatory zapachu w sprayu lub świecę zapachowe. To bardzo częsta praktyka wykorzystywana w polskich domach. Decydując się na taki krok należy mieć na uwadze, że preparaty te jedynie mieszają się z uciążliwym zapachem, maskują go, ale nie likwidują jego przyczyn. Po zakończeniu ich działania brzydki zapach w wielu przypadkach z powrotem powraca.

Systematyczne zakupy różnych neutralizatorów, a także testowanie innych z nadzieją „że może ten w końcu pomoże” generują znaczne kwoty. W wielu przypadkach kwoty przeznaczane na te preparaty i zapachy w sprayu zaczynają przewyższać koszt wykonania skutecznego ozonowania.

Co zyskasz dodatkowo dzięki ozonowaniu?

Ozonowanie jest zabiegiem wielokierunkowym, dzięki któremu jednocześnie uzyskasz następujące rezultaty:

 1. pozbędziesz się brzydkiego zapachu

 2. zlikwidujesz bakterie, wirusy i inne drobnoustroje, a także roztocza i pozostałe alergeny

 3. twoje mieszkanie będzie odświeżone

 4. odstraszysz od swojego domu insekty i gryzonie, które nie znoszą zapachu ozonu

 5. wreszcie osiągniesz święty spokój i pewność że mieszkasz w bezpiecznym mieszkaniu, a to chyba najważniejsze

 

WAŻNE!!

Jeżeli chcesz dowiedzieć czy oznowanie usunie brzydki zapach w Twoim domu? Porozmawiajmy o tym przez telefon, tel. 53 53 54 525. Rozmowa do niczego nie zobowiązuje, a może wiele wyjaśnić.