Dołożymy najwyższej staranności, aby skutecznie pozbyć się z Twojego domu uciążliwego zapachu dymu i przypalonego mięsa.

 

Usuwanie zapachu spalenizny

 

Dowiedz się jak szybko usunąć uporczywe skutki zadymienia lub przypalenia mięsa w kuchni w przypadku, gdy wietrzenie pomieszczenia i stosowanie odświeżaczy nie daje oczekiwanych rezultatów

 
Nieszczęśliwy wypadek w domu
Każde mieszkanie czy dom jest wizytówką jego właściciela, ma swój własny i często niepowtarzalny styl i klimat. Często wystarczy tylko przekroczyć próg, aby dowiedzieć się, kim są jego właściciele oraz jak dbają o porządek i czystość. Czasem jednak ten piękny obraz czystego i schludnego mieszkania może zostać zaburzony przez nieszczęśliwe zdarzenie, jakim jest przypalenie mięsa lub innego jedzenia. Do takiego wypadku dochodzi zwykle wtedy, gdy zapomniemy o włączonym piekarniku lub palniku gazowym.

Skutki przypalonego mięsa 
Efektem przypalenia mięsa jest postępujące zadymienie, które powoduje, że nieprzyjemny zapach bezlitośnie wypełnia kolejne pomieszczenia stając się niechcianym i trudnym do usunięcia „gościem”. Zapach dymu i spalenizny jest wyjątkowo przykry i drażniący. Przechodzą nim ubrania, meble i wyposażenie domu, szczególnie te wykonane z materiału takie jak np. tapicerowane meble, zasłony, pościel, koce czy narzuty. Skutkiem tego komfort życia w takim mieszkaniu ulega zdecydowanemu pogorszeniu. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy do takiego zdarzenia dochodzi w nowym budownictwie, w którym kuchnia często połączona jest z salonem będącym miejscem odpoczynku i rodzinnego relaksu.

Wietrzenie nie pomaga
Pierwszym krokiem po przypaleniu mięsa jest zwykle otworzenie okien i intensywne wietrzenie mieszkania. Pomaga to jednak tylko w usunięciu dymu. Brzydki zapach natomiast dalej zostaje w mieszkaniu i utrwala się w nim. Znam przypadki gdy właściciele mieszkania a akcie desperacji myli meble, podłogę, prali firanki i zasłony a nawet myli ściany. Zabiegi te tylko nieznacznie poprawiły sytuację.

Jak pozbyć się zapachu spalenizny z domu?
Rozwiązaniem tego problemu jest ozonowanie mieszkania. Ozon będąc gazem dociera we wszystkie zakamarki w pomieszczeniu, wypełnia je i usuwa brzydki zapach nie tylko spalenizny ale także stęchlizny czy dymu tytoniowego. Dodatkowo niszczy wszelkie wirusy, bakterie, alergeny i roztocza.

Czy można pozbyć się tego zapachu spalenizny bez malowania ścian?
Tego nie wiem, bowiem nigdy innych metod nie stosowałem. Znam przypadki stosowania neutralizatorów zapachu, świec zapachowych odświeżaczy lub innych środków i olejków zapachowych. Efektem tych działań było zwykle wymieszanie się zapachu spalenizny z zapachem odświeżacza, co powodowało powstanie kolejnego specyficznego zapachu w mieszkaniu.

O czym należy pamiętać?
W przypadku przypalenia mięsa do którego zazwyczaj dochodzi w kuchni należy działać szybko. Czas naprawdę ma tutaj znaczenie. Łatwiej jest bowiem usunąć zapach spalenizny, który dopiero co powstał i nie osadził się trwale na wyposarzeniu niż stary zapach, który już trwale „związał się” z meblami i ścianami. Warto również mieć na uwadze, że spalenizna systematycznie będzie rozprzestrzeniać się na kolejne pomieszczenia, dlatego jej zapach będzie wyczuwalny nie tylko w kuchni.

WAŻNE!!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, czy w Twoim przypadku ozonowanie przyniesie oczekiwany efekt, zadzwoń do nas. Rozmowa do niczego nie zobowiązuje, a z doświadczenia wiem, że może wiele wyjaśnić. Tel. 53 53 54 525