Ozonowanie, Dezynfekcja Busko-Zdrój

Zajmujemy się świadczeniem usług dezynfekcji przeprowadzanej za pomocą ozonowania. Wykonujemy je na terenie Buska-Zdroju oraz powiatu buskiego. Ten sposób dezynfekcji pozwala na skuteczne zwalczanie różnego rodzaju wirusów, zarazków, bakterii i alergenów, które często są przyczyną różnych chorób nie tylko u dzieci, ale także u osób starszych.

Usługę ozonowania wykonuje się w pomieszczeniach zamkniętych, w których możliwe jest osiągnięcie wymaganego stężenia ozonu. Gaz ten produkowany jest przez specjalne urządzenia zwane generatorami ozonu. Wypełnia on całe pomieszczenie, nawet trudno dostępne miejsca i po osiągnięciu odpowiedniego stężenia likwiduje wszelkiego rodzaju mikroorganizmy, które napotyka na swojej drodze. Oprócz tego, że jest to bardzo skuteczna metoda dezynfekcji, to wykonuje ją się szybko, co jest szczególnie ważne gdy chcemy korzystać z zdezynfekowanych pomieszczeń jeszcze tego samego dnia. 

Na temat ozonowania pomieszczeń przygotowaliśmy specjalny artykuł: Szybkie i skuteczne ozonowanie domów i mieszkań.

ozonowanie busko zdroj

USUWANIE BRZYDKICH ZAPACHÓW W BUSKU-ZDROJU

Bardzo dobre efekty uzyskuje się wykorzystując działanie ozonu do likwidowania nieprzyjemnych zapachów, które pojawiają się nie tylko w mieszkaniach czy domach ale także pomieszczeniach biurowych, zakładach usługowych lub innych obiektach. Istnieje wiele rodzajów uciążliwych zapachów, jednak do najczęściej występujących można zaliczyć:

  • zapach stęchlizny, pleśni i grzyba,
  • nieprzyjemny zapach ubrań,
  • zapach zwierząt domowych
  • zapach palonych papierosów.

Ww. odory po wykonaniu ozonowania i przeprowadzeniu wietrzenia pomieszczenia ustępują całkowicie. Zdarzają się jednaj sytuacje w których intensywność występującego uciążliwego zapachu jest tak duża, że wymagane jest ponowne przeprowadzenie ozonowania takich pomieszczeń.

Warto tutaj zaznaczyć, że podczas ozonowania w Busku-Zdroju i nie tylko eliminowane są nie tylko brzydkie zapachy ale także wykonana jest pełna dezynfekcja pomieszczenia. Właśnie ta właściwość ozonu sprawia, że metoda ta kompleksowo rozwiązuje różne problemy. Szerzej ten temat opisany jest w naszym artykule: Usuwanie brzydkich zapachów.

USUWANIE ZAPACHU SPALENIZNY W BUSKU-ZDROJU

Zapach przypalonego w garnku czy piekarniku mięsa jest jednym z najbardziej uciążliwych odorów, które pojawiają się w kuchni. Do sytuacji takiej najczęściej dochodzi wówczas, gdy po prostu zapomnimy o tym że włączyliśmy palnik na którym w naczyniu znajduje się mięso. Powstałe w ten sposób zadymienie bardzo szybko przenosi się z kuchni do kolejnych pomieszczeń i niestety w sposób trwały osadza się nie tylko na ścianach ale także na wyposażeniu. Wyjątkowo dobrze zapach spalenizny chłoną przedmioty wykonane z materiałów tekstylnych: tapicerka, zasłony, dywany, ubrania, wykładziny. Wietrzenie pomieszczenia pozwala jedynie w sposób nieznaczny usunąć intensywność odoru spalenizny. Przebywanie w takich pomieszczeniach oprócz tego, że jest bardzo niekomfortowe, to dodatkowo wprowadza w zakłopotanie domowników, którzy przyzwyczajeni są do obowiązujących w domu określonych standardów. Ponadto systematyczne wdychanie powietrza w takich pomieszczeniach nawet o niewielkiej intensywności odoru spalenizny jest niezdrowe.

Ten problem skutecznie i szybko rozwiązuje usługa ozonowania. W wielu przypadkach dzięki ozonowaniu można uchronić się przez ponownym odświeżaniem i malowaniem kuchni i innych pomieszczeń. Więcej informacji na temat usuwania zapachu spalenizny ozonem zawiera nasz artykuł: Skuteczne usuwanie zapachu spalenizny w kilka godzin.

DEZYNFEKCJA OZONEM – ZALETY STOSOWANIA TEGO ROZWIĄZANIA

Ozonowanie w ostatnich latach staje się bardzo popularną metodą dezynfekcji pomieszczeń i całych obiektów. Jeszcze niedawno kojarzone było głównie z usługą czyszczenia klimatyzacji w autach ozonatorami o niewielkiej mocy. Po wprowadzeniu na rynek urządzeń większej mocy, zyskały one zastosowanie w wielu branżach, szczególnie do dezynfekcji pomieszczeń oraz ich dezodoryzacji czyli usuwania nieprzyjemnych zapachów. Ten rodzaj usług stale zyskuje na popularności ze względu na:

  • kompleksowość usługi
  • brak negatywnych skutków
  • brak konieczności stosowania po ozonowaniu innych środków chemicznych
  • szybki czas przywrócenia pomieszczenia do użytkowania

W naszym artykule właściwości ozonu opisaliśmy zalety i korzyści wynikające ze stosowania ozonowania. Jeżeli interesuje Państwa ozonowanie w Busku-Zdroju, zapraszamy do lektury oraz kontaktu.

Ważne:
Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czy dzięki ozonowaniu można usunąć problem który wystąpił u Ciebie, zdzwoń do nas. Rozmowa do niczego nie zobowiązuje. Tel. 53 53 54 525