Ozonowanie, Dezynfekcja Jędrzejów, Pińczów

Wykonujemy usługi ozonowania w Jędrzejowie oraz Pińczowie, a także na terenie powiatów jędrzejowskiego i pińczowskiego. Ozonujemy takie obiekty jak m.in.: domy, mieszkania, budynki użyteczności publicznej, pomieszczenia biurowe, lokale usługowe. Dezynfekcja ozonem pozwala na szybkie i skuteczne usunięcie wirusów, zarazków, bakterii i alergenów będących przyczyną różnych chorób. Ten rodzaj dezynfekcji wykonuje się w pomieszczeniach zamkniętych, w których możliwe jest osiągnięcie wymaganego stężenia ozonu. Gaz ten produkowany przez przenośny generator ozonu wypełnia całe pomieszczenie, nawet trudno dostępne miejsca i po osiągnięciu odpowiedniego stężenia likwiduje wszelkiego rodzaju mikroorganizmy, które napotyka na swojej drodze. Po wykonaniu ozonowania nie ma już potrzeby stosowania innych środków chemicznych. Ozon jest jednym z najsilniej działających utleniaczy, dlatego jego działanie jest tak skutecznie i szybkie.

Szerzej ten temat opisany jest w naszym artykule: Szybkie i skuteczne ozonowanie domów i mieszkań 

ozonowanie jędrzejów, ozonowanie pińczów

USUWANIE BRZYDKICH ZAPACHÓW W pińczowie i jędrzejowie OZONEM

Nieprzyjemne zapachy, które pojawiają się w domach czy mieszkaniach, potrafią bardzo skutecznie obniżyć komfort życia w takich pomieszczeniach. Sytuacja staje się tym bardziej uciążliwa, gdy brzydki zapach pojawia się niespodziewanie w domach w których dużą uwagę przywiązuje się zachowania czystości i higieny. Praktyka pokazuje, że do najczęściej pojawiających się nieprzyjemnych zapachów w domach czy mieszkaniach można zaliczyć:

 • zapach stęchlizny, pleśni i grzyba
 • zapach palonych papierosów 
 • nieprzyjemny zapach ubrań
 • zapach zwierząt domowych

Po wyeliminowaniu przyczyn, dzięki ozonowaniu pomieszczeń w których mieszkamy czy pracujemy udaje się skutecznie zlikwidować ww. zapachy. Jednocześnie przeprowadzona jest kompleksowa dezynfekcja takiego obiektu. Następnie, po ich przewietrzeniu nadają się one z powrotem do bezpiecznego użytkowania. Właśnie dlatego taka kompleksowa usługa, polegająca na jednoczesnym rozwiazywaniu wielu problemów sprawa, że ozonowanie jest coraz częściej wybierane jako sposób na pozbycie się uciążliwych zapachów i wykonania dezynfekcji. 

Szerzej ten temat opisuje nasz artykuł: Usuwanie brzydkich zapachów.

USUWANIE ZAPACHU SPALENIZNY jędrzejów i pińczów

Do przypalenia mięsa w garnku czy w piekarniku może nie dochodzi zbyt często, jednak gdy taka sytuacja nastąpi problem powstałego duszącego dymu staje się bardzo poważny. Niestety dym z przypalonego mięsa nie tylko negatywnie wpływa na komfort przebywania w takim pomieszczeniu ale dodatkowo wdychanie cząsteczek tworzących spaleniznę nawet po wywietrzeniu mieszkania jest niekorzystne dla zdrowia. Duszący dym ma jeszcze kolejne negatywne właściwości:

 • bardzo szybko przedostaje się do kolejnych pomieszczeń
 • jest trudny do usunięcia, a wietrzenie niewiele pomaga
 • trwale osadza się na wyposażeniu i ścianach w całym domu

Materiałami powszechnie występującymi w domach, które wykazują się szczególną chłonnością są wszelkiego rodzaju tekstylia, takie jak: zasłony, dywany, wykładziny, tapicerka i ubrania. Osadzone na nich cząsteczki dymu wydzielają zapach spalenizny, który jest nie tylko uciążliwy ale także trudny do całkowitego usunięcia.

Sprawdzonym rozwiązaniem w takich przypadkach jest ozonowanie mieszkania. Ozon będą gazem aktywnym nie tylko likwiduje skutki spalonego mięsa ale także cząsteczki spalenizny, które wydzielają przykry zapach. Na tym właśnie polega przewaga ozonowania nad innymi metodami np. stosowania odświeżaczy czy neutralizatorów, które maskują zapach spalenizny, a nie usuwają jego przyczyny. Co więcej stosując odświeżacze należy pamiętać o tym że mieszają się one z zapachem spalenizny i tworzą kolejną charakterystyczną substancję zapachową.

W sposób wyczerpujący opisaliśmy ten problem w naszym artykule: Skuteczne usuwanie zapachu spalenizny w kilka godzin

DEZYNFEKCJA OZONEM – dlaczego warto?

Jeszcze kilka lat temu ozonowanie kojarzyło się głownie z czyszczeniem klimatyzacji samochodowej polegające na odgrzybieniu jej układu z którego wydostawał się nieprzyjemny zapach grzyba, a wraz z nim jego cząsteczki. Oprócz tego, że wydostający się smród uniemożliwiał korzystanie z klimatyzacji, to dodatkowo w przypadku jej uruchomienia narażał pasażerów na wdychanie cząsteczek grzyba, które negatywnie wpływały na zdrowie i samopoczucie nie tylko alergików ale także zdrowych osób. 

Obecnie zakres stosowania ozonu zdecydowanie się poszerzył wraz z uruchomieniem produkcji ozonatorów o większej mocy. Dzięki takim generatorom możliwa jest skuteczna dezynfekcja ozonem pomieszczeń o różnej kubaturze. Ponadto wraz ze stosowaniem tego rozwiązania ujawniły się dodatkowe walory, do których można zaliczyć:

 • kompleksowość usługi
 • brak negatywnych skutków
 • szybki czas przywrócenia pomieszczenia do użytkowania
 • brak konieczności stosowania po ozonowaniu innych środków chemicznych

Więcej na temat korzyści wynikających z wykorzystania ozonowania zamieściliśmy w naszym  właściwości ozonu. Jeżeli interesuje Państwa ozonowanie Jędrzejów lub ozonowanie Pińczów, zapraszamy do lektury.


Ważne:

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Podczas wstępnej niezobowiązującej rozmowy poinformujemy czy dzięki ozonowaniu możliwe będzie rozwiązanie Państwa problemu. Tel. 53 53 54 525