Szybkie i skuteczne ozonowanie mieszkania i domu

oferta ozonowania pomieszczeń, mieszkań na terenie woj. świętokrzyskiego

Warunki mieszkaniowe mają decydujący wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Świeże i czyste powietrze, pozbawione szkodliwych zarazków, bakterii czy alergenów zdecydowanie poprawiają komfort życia. W takich miejscach cała rodzina chętnie przebywa i wypoczywa. Niestety nie we wszystkich mieszkaniach właściwie dba się o zachowanie takich standardów życia. Wynika to przede wszystkim z następujących przyczyn:

 • wiele osób nie wie, w jaki sposób zadbać o właściwą jakość powietrza w pomieszczeniach zamkniętych
 • różnego rodzaju problemów technicznych budynku (np. brak wentylacji czy pojawiająca się wilgoć)

Odpowiedniej jakości powietrze jest szczególnie ważne dla zdrowia małych dzieci oraz osób ze stwierdzonymi problemami zdrowotnymi, takimi jak alergie czy astma oskrzelowa. Znajdujące się w domowym powietrzu zarodniki pleśni i grzybów, osłabiają dodatkowo układ odpornościowy i powodują, że szanse na szybkie i skuteczne wyleczenie jest zdecydowanie mniejsze. Co gorsze, ludzie też nie chcą zaakceptować faktu, że zamknięte pomieszczenia sprzyjają rozwojowi mikroorganizmów, mogą bytć źródłem nieprzyjemnych zapachów, dlatego w wielu domach higiena powietrza nadal nie jest traktowana z należytą powagą.

ZAGROŻENIE KTÓREGO NIE WIDAĆ, NIE LEKCEWAŻ PRZESŁANEK

Sytuacja staje się jeszcze gorsza, gdy w domu rozmnażają się wirusy, zarazki, zarodniki pleśni, roztocza oraz inne szkodliwe drobnoustroje i patogeny. Naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy są nieprzyjemne zapachy oraz „ciężkie” powietrze. Taka sytuacja jest zagrożeniem dla zdrowia każdego człowieka i wymaga skutecznego działania w takim problematycznym pomieszczeniu. Sprawa jest o tyle poważana, że tego zagrożenia nie widać (za wyjątkiem pojawiającego się na ścianie grzyba) i czasem wyczuwalnego zapachu stęchlizny. Zapach stęchlizny ma to do siebie, ze nie jest od razu wyczuwalny, a z czasem domownicy przyzwyczaja się do niego.

Jeżeli zaczynają pojawiać się u domowników choroby i alergie niekorzystnie wpływające na zdrowie poprzez zaburzenie układu oddechowego, immunologicznego czy nerwowego i trudno jest odnaleźć ich przyczynę, wtedy należy zwrócić uwagę na jakość powietrza w domu czy mieszkaniu. Ponadto te osoby często skarżą się pojawiajaće się bóle głowy, kichanie, łzawienie oczu, kaszel czy złe samopoczucie i rozdrażnienie. 

NA CZYM POLEGA OZONOWANIE MIESZKANIA?

W takich przypadkach najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest dezynfekcja mieszkania za pomocą ozonowania. Ale na czym polega ozonowanie? Najprościej mówiąc jest to usługa, która polega na ozonowaniu pokoju lub domu za pomocą gazu zwanego ozonem. Gaz ten jest cięższy od powietrza, wypełnia całe pomieszczenia, także trudno dostępne miejsca, dlatego nie ma już potrzeby stosowania innych środków dezynfekujących. W wyniku ozonowania mieszkania, pojawiajace się cząsteczki ozonu w powietrzu są wyjątkowo reaktywne, dzięki czemu napotykając na swojej drodze różnego rodzaju związki organiczne, które przeważnie są przyczyną nieprzyjemnych zapachów, wchodzą z nimi w reakcję rozbijając ich struktury. To działanie jest właśnie źródłem przewagi ozonu nad np. neutralizatorami zapachu lub innymi metodami, które mieszając się z brzydkimi zapachami tuszują je a nie likwidują. Ozon produkowany jest przez urządzenie do ozonowania mieszkania, które zasila się prądem z gniazdka elektrycznego 230 V.

OZONOWANIE POMIESZCZEŃ MA WIELE ATUTóW

Ozonowanie domu niesie za sobą wiele korzyści. Największą zaletą ozonowania jest jednak ergonomia i efektywność. Bowiem za pomocą jednej usługi można pozbyć się całej gamy czynników, które mają negatywny wpływ na zdrowie i komfort życia domowników, szczególnie alergików - tak właśnie działają znajdujące się cząsteczki ozonu w powietrzu mieszkania lub innego pomieszczenia. Można śmiało powiedzieć, że usługa daje więcej korzyści dodatkowych, będących następstwem ozonowania, niż tylko czyste powietrze.

DEZYNFEKCJA Zamkniętych Pomieszczeń OZONEM DAJE Pewność że:

 • usuniesz różnego rodzaju wirusy, bakterie i zarazki
 • wyeliminujesz siedliska roztoczy oraz inne rodzaje alergenów, na które mogą być uczuleni domownicy
 • usuniesz brzydkie zapachy z mieszkania oraz jego wyposażenia w tym także te, które przeniknęły do mebli drewnianych i tapicerowanych oraz tekstyliów takich jak zasłony czy wykładziny
 • wyeliminujesz nieprzyjemne zapachy grzyba, a także zwierząt domowych z każdego pomieszczenia
 • zlikwidujesz zapach dymu tytoniowego, bowiem jednocześnie odbędzie się dezynfekcja ścian

PONADTO W TWOIM MIESZKANIU:

 1. ponownie zagości czyste i świeże powietrze
 2. domownicy, a w szczególności małe dzieci w tym alergicy i astmatycy odczują znaczącą ulgę, czym wpłyniesz na poprtawę ich stanu zdrowia.

usług ozonowania mieszkania kielce, klimatyzacji, usług ozonowanie pomieszczeń ozonowania, mieszkań,

CZY JEST JAKAŚ INNA ALTERNATYWA NIż OZONOWANIE POZMIESZCZEN?

Każdy może zadać sobie pytanie, czy jest jakiś inny sposób kompleksowej dezynfekcji, którą można wykonać bardzo łatwo i szybko bez zaangażowania znacznych środków np. na ponowne malowanie mieszkania i wyłączenia tego pomieszczenia z użytkowania przez dłuższy czas? Ja takiego nie znam, ale nie wykluczam, że taki istnieje :)

Należy podkreślić, że w zdecydowanej większości przypadków profesjonalne ozonowanie mieszkań czy ozonowanie domu wykonuje się bardzo sprawnie i szybko. Taka usługa w zależności od rodzaju problemu, który należy usunąć trwa zaledwie kilka godzin. Dlatego rozpoczynając ozonowanie pomieszczeń w godzinach porannych będą się one nadawać do użytkowania już po kilku godzinach. W przypadku gdy ozonowanie powietrza odbywa się w obiekcie, który zamieszkuje rodzina lub jest to wykorzystywane pomieszczenie biurowe, czas realizacji usługi ma tutaj ogromne znaczenie.

CENA OZONOWANIA POMIESZCZEN MIESZKALNYCH

Cena za ozonowanie mieszkania uzależniona jest od czasu pracy generatora ozonu lub kilku gneratorów ozonu pracujących jednoczesnie. Na cenę za ozonowanie mieszkania na wpływ długość czasu pracy urządzenia, na którą to z kolei składają się następujące czynniki:

 • rodzaj problemu z którym należy się zmierzyć
 • wielkość a raczej kubatura pomieszczenia w którym ten problem występuje
 • moc i wydajność pracy generatora ozonu
 • czas ozonowania

Przy wyborze firmy do wykonywania usług ozonowania mieszkania należy zwrócić uwagę na ten ostatni punkt. Urządzenie do ozonowania mieszkania lub innych obiektów o większej mocy, pozwala na szybsze osiągniecie wymaganego stężenia ozonu, podczas którego dochodzi do skutecznej dezynfekcji, niż urządzenia o mniejszej mocy. Dzięki temu, że znacznie szybciej osiągnięte będzie właściwe stężenie ozonu, cała usługa będzie trwała krócej, a tym samym cena ozonowania będzie niższa. Dlatego w przypadku dezynfekcji pomieszczenia, domu czy mieszkania ozonowanie urządzeniem odpowiedniej mocy jest bardzo wazne. Nasza firma wykorzystuje profesjonalne generatory ozonu, z których każdy produkuje 32 gramy ozonu na godzinę. Dlatego jesteśmy w stanie jednym ozonować pomieszczenia do 700 m3 (jednym urządzeniem). Kożystamy z polskich generatorów ozonu.Każdy ozonator jest systematycznie serwisowany, dzięki temu zachwouje swoją fabryczną sprawność.

CZY OZONOWANIE MIESZKANIA JEST BEZPIECZNE?

Na często zadawane pytanie: ozonowanie czy jest szkodliwe, odpowiadam w następujący sposób. Usługa ozonowania jest w pełni bezpieczna dla osób dorosłych, dzieci oraz zamieszkujących w domu zwierzęta pod warunkiem, że tą usługę wykonuje się z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Dezynfekcja ozonem budynku domowego czy mieszkania poprzedzona jest udzieleniem przez naszego pracownika wszelkich niezbędnych informacji w tym zakresie. Taka profilaktyczna edukacja klientów powoduje, że w naszej praktyce nie pojawił się przypadek negatywnego wpływu ozonowania na zdrowie ludzi.

Ozon jest gazem o bardzo silnych właściwościach biochemicznych, szybko przystępuje do działania dowodząc swojej skuteczności i może negatywnie wpływać na zdrowie, jeśli będzie bezpośrednio wdychany. Dlatego bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa musi być priorytetem w każdej pracy z czynnikami chemicznymi. Samodzielne ozonowanie mieszkania jest kwestią dyskusyjną. W przypadku posiadania odpowiedniej maszyny do ozonowania oraz zachowania zasad bezpieczeństwa, nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia takiego zabiegu. Jeżeli natomiast nie posiadamy właściwego urządzenia, warto taką usługę zlecić profesjonalistom.

Kiedy najlepiej przeprowadzić zabieg ozonowania dowolnego pomieszczenia?

Ozonowanie mieszkania lub innego pomieszczenia zawsze można przeprowadzić profilaktycznie w dowolnym czasie, aby mieć pewność, że dom czy inne pomieszczenie mieszkalne nie są siedliskiem chorobotwórczych bakterii, wirusów oraz że nie rozwijają się w nim niebezpieczne dla zdrowia zalążki grzyba. Ciężkie powietrze z wyczuwalnym zapachem stęchlizny to pierwszy niepokojący sygnał, dlatego nie nalżey lekceważyć tego problemu. Gdy wietrzenie nie przynosi pożądanych efektów, wtedy można mieć pewność, że w mieszkaniu rozwija się mikroflora pleśni i na tym etapie tylko chemiczne środki są w stanie skutecznie ją usunąć. Ze wszystkich możliwych metod, ozonowanie jest najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze. Po ustaleniu terminu usługi informujemy klienta w jaki sposób przygotować mieszkanie do ozonowania, aby proces dezynfekcji okazał się maksymalnie skuteczny.

 


 WAŻNE!
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, czy w Twoim przypadku ozonowanie mieszkania przyniesie oczekiwany efekt, zadzwoń do nas. Rozmowa do niczego nie zobowiązuje, a z doświadczenia wiem, że może wiele wyjaśnić. Tel. 53 53 54 525. Nasze usługi ozonowania wykonujemy na terenie woj. świętokrzyskiego.