Ozonowanie, Dezynfekcja Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów

Zajmujemy się świadczeniem usług ozonowania na terenie m.in. Ostrowca Świętokrzyskiego, Opatowa oraz powiatów ostrowieckiego i opatowskiego. Nasze prace wykonujemy w takich obiektach jak: mieszkania, domy, pomieszczenia biurowe, sklepy czy punkty usługowe.

Dezynfekcja pomieszczeń przeprowadzona za pomocą ozonowania pozwala skutecznie usunąć różnego rodzaju wirusy, zarazki oraz bakterie. Te szkodliwe mikroorganizmy często są przyczyną różnych chorób, dlatego wskazane jest dezynfekowanie obiektów w których przebywają lub przebywały osoby chore. Ważną zaletą ozonowania jest skuteczność tego zabiegu.  Gaz ten wytwarzany jest przez generatory ozonu zwane ozonatorami. Łatwo wypełnia on całe pomieszczenie, nawet trudno dostępne miejsca i po osiągnięciu odpowiedniego stężenia likwiduje wszelkiego rodzaju mikroorganizmy, które napotyka na swojej drodze. Po wykonaniu ozonowania nie ma już potrzeby stosowania innych odkażających środków chemicznych, a dom czy mieszkanie po przewietrzeniu nadaje się do użytkowania.

Ten temat szerzej opisaliśmy w artykule: Szybkie i skuteczne ozonowanie domów i mieszkań

ozonowanie opatow, ozonowanie ostrowiec świętokrzyski

USUWANIE ZAPACHU SPALENIZNY Opatów, ostrowiec świętokrzyski

Działanie ozonu szczególnie dobrze sprawdza się gdy chcemy skutecznie i szybko usunąć zapach spalonego mięsa. Zdarza się, że do takiego wypadku dochodzi, gdy zapomnimy wyłączyć garnek, patelnię lub piekarnik w którym przyrządzamy potrawy mięsne. W efekcie przypalenia mięsa powstaje wyjątkowo drażniący dym, który w bardzo szybkim czasie z kuchni przedostaje się do kolejnych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Zapach tego dymu bardzo łatwo osadza się na ścianach oraz wyposażeniu domowym. Wyjątkowo chłonnymi materiałami są tkaniny, których w każdym pomieszczeniu nie brakuje: zasłony, tapicerka, ubrania, pościel, wykładziny czy dywany. Cząsteczki, które tworzą zapach przypalonego mięsa bardzo trwale wiążą się z przedmiotami na których się osadzają. Nawet długie wietrzenie jedynie osłabia ten efekt, ale nie pozwala w pełni usunąć tego zapachu.

Rozwiązaniem tego problemu jest ozonowanie zadymionych pomieszczeń, dzięki któremu zaledwie w kilka godzin możliwe jest skuteczne usunięcie zapachu spalenizny w całym domu. Po tej usłudze bardzo często udaje się przywrócić stan poprzedni, często unikając malowania tych pomieszczeń. Z naszej praktyki wynika, że lepsze efekty można uzyskać wykonując ozonowanie w niedługim czasie po przypaleniu mięsa.  

Wyczerpująco ten temat opisaliśmy w naszym artykule: Skuteczne usuwanie zapachu spalenizny w kilka godzin.

USUWANIE BRZYDKICH ZAPACHÓW W Ostrowcu Świętokrzyskim i opatowie

Problem pojawiania się nieprzyjemnych zapachów w domu czy pracy jest często spotykany. Łatwiej jest rozwiązać dany problem jeżeli wiemy, co jest przyczyną pojawienia się odoru. Jeżeli jednak nie wiemy jakie jest źródło niechcianego zapachu, to  sytuacja staje się bardziej skomplikowania, ale nie beznadziejna. W przypadku, gdy wiemy co jest przyczyną niechcianego zapachu, to po prostu usuwamy jego źródło, a następnie ozonujemy pomieszczenie usuwając skutki jakie wywołał nieprzyjemny zapach. Zwykle wystarczy jedna usługa aby bezpowrotnie usunąć problem. Jeżeli ozonowanie wykonujemy bez zdiagnozowania problemu, bowiem trudno jest odnaleźć przyczynę lub zlokalizować źródło, wówczas nie mamy 100% pewności, że ten zapach po jakimś czasie nie powróci.

Istnieje wiele różnych przyczyn pojawienia się uciążliwych zapachów. Te które najczęściej się pojawiają obejmują zwykle:

  • zapach stęchlizny, pleśni i grzyba
  • zapach palonych papierosów
  • zapach zwierząt domowych
  • nieprzyjemny zapach ubrań
  • zapach spowodowany niehigienicznym trybem życia

Pojawienie się nieprzyjemnego zapachu w domu czy w pracy jest szczególnie kłopotliwe, jeżeli dbamy o czystość i estetykę, bowiem może on w sposób istotny niekorzystnie wpływać na komfort życia czy pracy znajdujących się tam osób. Dzięki ozonowaniu dość szybko można pozbyć się odorów, a po przewietrzeniu pomieszczenie z powrotem nadaje się do użytkowania. Podczas ozonowania oprócz usuwania nieprzyjemnego zapachu przeprowadzana jest jednocześnie dezynfekcja, która powiększa spektrum korzyści wynikających z ozonowania.

Warto dowiedzieć się więcej na ten temat z naszego artykułu: Usuwanie brzydkich zapachów.

dezynfekcja OZONem – KORZYŚCI WYNIKAJĄCE ZE STOSOWANIA TEGO ROZWIĄZANIA

Ozonowanie od niedawna wykorzystywane jest do dezynfekcji pojedynczych pomieszczeń czy całych budynków. Z reguły kojarzy się z czyszczeniem układu klimatyzacji w samochodach. Tak naprawdę czy to w przypadku odgrzybiania klimatyzacji czy dezynfekcji pomieszczeń, zasada działania jest taka sama. Różnica polega tylko na mocy wykorzystywanego generatora ozonu, czyli ilości gram ozonu produkowanego w czasie 1 godziny.

W ostatnim okresie można zauważyć znaczny wzrost zainteresowania usługami ozonowania. Stają się one bardzo popularną metodą odkażania pomieszczeń i całych obiektów. Powodem tego jest szereg zalet, na które składają się m.in: 

  • szybki czas przywrócenia pomieszczenia do użytkowania
  • kompleksowość usługi
  • brak negatywnych skutków
  • brak konieczności stosowania po ozonowaniu innych środków chemicznych

Korzyściom i zaletom wynikającym ze stosowania ozonu poświęciliśmy nasz artykuł  właściwości ozonu, do lektury którego serdecznie zapraszamy. Warto również zapoznać się artykułem zamieszczonym na stronie głównej naszej strony internetowej. Jeżeli interesuje Państwa ozonowanie Opatów czy ozonowanie Ostrowiec Świętokrzyski, prosimy o kontakt.


WAŻNE!!

Zapraszamy do bezpłatnej i niezobowiązującej konsultacji telefonicznej, podczas której poinformujemy, czy zastosowanie ozonowania pozwoli rozwiązać problem, który pojawił się u Państwa. Porozmawiajmy, tel. 53 53 54 525