Usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Dowiedz się jak zneutralizować zapach

usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów określane jest fachowo jako dezodoryzacja. W przypadku naszej firmy usługa taka wykonywana jest jednocześnie z dezynfekcją, która ma na celu eliminację z pomieszczenia różnego rodzaju drobnoustrojów w tym m.in. pleśni i grzybów. To właśnie te mikroorganizmy często powodują brzydkie zapachy. Dlatego tak ważne jest, aby oba procesy łączyć jednocześnie. Wówczas będziemy mieli pewność, że oprócz skutków, usunięte zostaną także przyczyny powstawania tych uprzykrzających życie zapachów. Usługa wyłącza z użytkowania pomieszczenie jedynie na krótki czas. Po kilku godzinach możemy z powrotem cieszyć się świetną jakością powietrza.

NIEPRZYJEMNY ZAPACH UBRAŃ

Często spotykanym problemem jest przykry zapach ubrań znajdujących się w szafie. Zwykle jest to stęchły zapach, który znajduję się nawet na czystych i wypranych ubraniach. Problem ten zauważa się podczas otwierania szafy. Pomimo stosowania różnych produktów jak np. odświeżacze powietrza dostępne na rynku, usunięcie tego problemu w wielu przypadkach jest nieskuteczne. Należy zaznaczyć, że dodatkową niedogodnością szczególnie u osób dbających o wygląd i higienę osobistą jest to, że z takich ubrań osoby te często muszą korzystać. Brzydki zapach stęchlizny na ubraniach niestety, ale nie zostaje w domu. Nosimy go na naszej odzieży wszędzie tam gdzie przebywamy. Osoby z którymi się kontaktujemy też go wyczuwają, bowiem jest on bardzo charakterystyczny. Szczególnie u osób pracujących w pomieszczeniach biurowych z innymi osobami jest on bardzo krępujący, bowiem może sugerować, że za naszą higieną nie jest najlepiej.

Przyczyn brzydkich zapachów ubrań jest kilka, ale do najczęściej występujących zalicza się:

  1. włożenie do szafy lekko wilgotnej sztuki odzieży
  2. włożenie do szafy odzieży z zapachem stęchlizny
  3. posiadanie w domu szafy przesiąkniętej stęchlizną lub innymi nieprzyjemnymi zapachami

Po rozprzestrzenieniu się takiego zapachu na cały dom czy mieszkanie trwale osadza się on na wyposażeniu czy tapicerce.

CZY NASZA PODŁOGA ŚMIERDZI?

To pytanie często zadają sobie ludzie, którzy wyczuwają wydobywający się specyficzny zapach spod paneli. Nieprzyjemne zapachy w domu mają różne przyczyny, dlatego w pierwszej warto poznać przyczynę tego problemu, aby zastosować środki skutecznie rozwiązujące istotę tego problemu. Zwykle można je określić jako:

  • smród spod paneli
  • nieprzyjemny zapach nowej wykładziny
  • smród spod podłogi

Główną przyczyną wydobywającego się zapachu spod paneli lub podłogi jest znajdująca się tam wilgoć. Przyczyny powstania wilgoci zwykle można podzielić na dwie grupy:

  1. zalanie podłogi spowodowane np. awarią hydrauliczną
  2. wilgoć podciągana z gruntu 

Niezależnie od przyczyny powstania zawilgocenia w pierwszej kolejności należy dokładnie zdiagnozować jej źródło, całkowicie wyeliminować, a następnie dokładnie osuszyć i odgrzybić podłoże. Dopiero po wykonaniu tych czynności można przystąpić do usługi ozonowania powietrza za pomocą urządzenia wytwarzającego ozon. Natomiast w przypadku nowej wykładziny, często zapach tzw. "nowości" nie zawsze bywa przyjemny. O tym jak się go pozbyć piszę poniżej.

JAK USUNĄĆ NIEPRZYJEMNY ZAPACH W POKOJU?

Samodzielne usuwanie zapachów, szczególnie tych, które zostały powyżej opisane nie należy do rzeczy łatwych, skutecznych i przyjemnych w przypadku gdy:

  1. stosujesz domowe sposoby, w tym „porady babci” jak w oparciu o produkty np. ocet, soda, kawa czy cytryna usuwać nieprzyjemne zapachy
  2. okazać się może, że przyczyną przykrych zapachów są rozwijające się bakterie, wirusy i grzybnie z którymi będziesz miał bezpośredni kontakt.

W takich przypadkach usługę mającą na celu usuwanie brzydkich zapachów warto zlecić specjaliście, który dysponuje odpowiednim sprzętem w postaci urządzenia do produkcji ozonu, zwanego ozonatorem. Należy wiedzieć, że stęchlizna powodująca odór cały czas rozwija się, zajmując kolejne domowe przestrzenie, przez co dochodzi do pomnażania różnych chorobotwórczych bakterii. Skuteczną metodą na to jak usunąć brzydki zapach jest ozonowanie wyposażenia i pomieszczeń w których występuje ten problem.

OZONOWANIE – SKUTECZNA METODA NA TO JAK POZBYĆ SIĘ ZAPACHU STAREGO DOMU

Ozonowanie jest zdecydowanie najlepszą odpowiedzią na pytanie jak usunąć przykry zapach. Badania pokazują, że ozon jest skutecznym i szybko działającym gazem, którego właściwości chemiczne doskonale sprawdzają się podczas czynności mających na celu likwidację nieprzyjemnych zapachów. Działanie ozonu jest tym lepsze, że eliminuje on nie tyko skutki, ale też często przyczyny powstania brzydkich zapachów. Natomiast odświeżacze powietrza jedynie maskują nieprzyjemna woń i nie doprowadzają do skutecznego usuwania uciążliwego tego zapachu. Profesjonalne wykonanie usługi wystarczy aby często raz na zawsze pozbyć się tej nieprzyjemnej woni. Często jest to jedyna (poza gruntownym remontem) możliwość pozbycia się zapachu starego domu w kilka godzin a nie dni. Więcej na temat właściwości ozonu przeczytasz w naszym osobnym artykule właściwości ozonu do którego lektury gorąco zachęcam.

WAŻNE!
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, odpowiemy na pytania czy dzięki ozonowaniu możliwe będzie rozwiązanie Państwa problemem związanego y z pojawieniem się brzydkiego zapachu. Rozmowa do niczego nie zobowiązuje. Tel. 53 53 54 525