Jak pozbyć się zapachu stęchlizny w kilka godzin bez konieczności gruntownego remontu mieszkania?

jak pozbyć się zapachu stęchlizny, stęchlizna

 ZAPACH STĘCHLIZNY - DLACZEGO NIE NALEŻY GO IGNOROWAĆ ?

Jeżeli wyczujesz w swoim domu zapach stęchlizny, to nie lekceważ tego problemu. Zapach stęchlizny pojawia się w pomieszczeniach w których dochodzi do zawilgocenia będącego przeważnie efektem niewłaściwie działającej wentylacji. Ponadto powstanie stęchłego zapachu jest ściśle powiązane z rozwojem w takim pomieszczeniu pleśni i grzyba, które oprócz uciążliwego zapachu mogą być przyczyną wielu chorób, szczególnie u małych dzieci, alergików i osób z obniżoną odpornością. Konieczne wizyty lekarskie oraz leki na alergię przyjmowane systematycznie często w takich sytuacjach w sposób znaczący obciążają rodzinny budżet.

Skutkiem występującego zagrzybienia mieszkania są również inne dolegliwości takie jak: przemęczenie, katar, bóle głowy, uczycie niewyspania czy łzawienie, które bardzo skutecznie obniżają komfort życia w takim mieszkaniu. Dlatego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo domowników należy jak najszybciej ustalić przyczyny pojawienia się tego problemu, a następnie usunąć skutki stosując kompleksową dezynfekcję takich pomieszczeń. W dalszej części tego artykułu opiszemy jak usunąć zapach stęchlizny. Wystarczy zastosować się do opisanych zaleceń. Dzięki temu skutecznie i raz na zawsze jesteśmy w stanie pozbyć się tego problemu.

ZAPACH STĘCHLIZNY W MIESZKANIU

Zapach stęchlizny w domu dla wielu osób może być zjawiskiem bardzo krępującym szczególnie wtedy, gdy do naszego mieszkania zapraszamy gości. Ten brzydki zapach niejednokrotnie może być bardzo wstydliwy dla właściciela i w opinii odwiedzających osób świadczyć może o niedostatecznych standardach higienicznych obowiązujących w mieszkaniu. To z pewnością nie jest dobra wizytówka mieszkania. Warto też wiedzieć, że rozwój stęchlizny w domu, mieszkaniu czy innym pomieszczeniu jest dynamiczny i szybko obejmuje kolejne pomieszczenia. Najlepsze efekty usuwania tego nieprzyjemnego zapachu uzyskuje się zaraz po jego pojawieniu się. Im dłużej zwlekamy, tym gorzej bowiem dochodzi do procesu utrwalania się tego smrodu na ścianach, wyposażeniu i meblach szczególnie tych z materiałową tapicerką, nie wspominając o fatalnym zapachu domowego powietrza. Zielony osad z tyłu mebli, który zaczyna się po pewnym czasie pojawiać świadczy już o poważnym, problemie jaki wystąpił w pomieszczeniu oraz ingerencji w płytę meblową. Dlatego w tym przypadku należy działać szybko aby uratować meble przed przymusową wywózką na śmietnik.

usuwanie stęchlizny Kielce, Świętokrzyskie

JAK USUNĄĆ ZAPACH STĘCHLIZNY Z UBRAŃ?

Wyjątkowo krępującym zjawiskiem jest wynoszenie zapachu stęchlizny na zewnątrz. Niestety, ten zapach szybko i trwale przenika ubrania, płaszcze i kurtki przez co wyczuwany jest wszędzie tam, gdzie takie osoby przebywają. Często niestety od takich osób w szkole, w pracy czy innych miejscach brzydko pachnie, czym narażają się na różnego rodzaju nieprzyjemności. Nieprzyjemny zapach ubrań może powstać także w wyniku naszego niedopatrzenia, jeżeli do wnętrza szafy włożymy wilgotne i niedosuszone ubrania z pralki czy suszarki. Wilgotna odzież włożona do szafy, do której dostęp powietrza jest ograniczony stwarza dogodne do rozwoju stęchlizny. Rozwijająca się pleśń skutecznie opanowuje pozostałe ubrania. O tym jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań można w łatwy sposób dowiedzieć się przeszukując internet.

Warto jednak wiedzieć, że o ile zapach stęchlizny z ubrań można w miarę łatwo usunąć za pomocą sody lub innych przeznaczonych do tego preparatów, to pozbycie się tego nieprzyjemnego zapachu z szafy czy innych mebli nie jest już tak proste. Ponadto ponowne włożenie czystej odzieży do szafy w której pozostał stęchły zapach spowoduje, że ubrania te pomimo prania z powrotem zaczną śmierdzieć stęchlizną. Wydawać by się mogło, że powstała sytuacja jest patowa. Jest jednak rozwiązanie, które w sposób szybki i skuteczny rozwiąże powstały problem.

JAK POZBYĆ SIĘ ZAPACHU STĘCHLIZNY W DOMU - POZNAJ MOC OZONOWANIA

Pomyśl teraz, że któregoś ranka budzisz się w swoim domu i nie czujesz już tego brzydkiego zapachu. Czujesz ulgę i zadowolenie. Wychodzisz do znajomych czy do pracy i nie martwisz się, że ktoś ponownie wyczuje do Ciebie ten krępujący i zawstydzający zapach. Taki efekt można uzyskać zaledwie w kilka godzin dzięki ozonowaniu mieszkania, po którym ponownie staje się ono świeże i pachnące.

Ozonowanie idealnie sprawdza się w przypadku walki z zapachem stęchlizny. Wytworzony przez generator ozon będąc gazem dociera we wszystkie zakamarki w domu i usuwa zapach stęchlizny, który osadził się na tapicerowanych i drewnianych meblach, ścianach, zasłonach, wyposażeniu, dywanach czy domowych wykładzinach. Aktualnie jest to najtańsza metoda, dzięki której nie musisz wyrzucać wszystkich mebli z mieszkania i przeprowadzać kosztowanego remontu. Zanim jednak przystąpimy do ozonowania, należy w pierwszej kolejności usunąć przyczyny i źródło powstania stęchlizny. Warto przeprowadzić analizę dlaczego doszło do sytuacji w wyniku której pojawił się ten nieprzyjemny zapach. Jeżeli w sposób poprawny zdiagnozujemy sytuację a następnie wyeliminujemy przyczynę, to mamy bardzo duże prawdopodobieństwo, że po przeprowadzeniu ozonowania zapach stęchlizny i pleśni już nie powróci.

Jak wspomniałem na początku najczęściej wstępującą przyczyną pojawienia się stęchlizny jest niewłaściwie działająca wentylacja. Problemy te jeszcze bardziej kumulują się wtedy, gdy okna są bardzo szczelne i uniemożliwiają przedostawanie się do środka świeżego powietrza z zewnątrz. Zdarzają się też bardzo niebezpieczne i zagrażające życiu sytuacje w których domownicy zmniejszają rozmiary kratek wentylacyjnych, zasłaniają je, a nawet likwidują. W takiej sytuacji powietrze w pomieszczeniu cały czas "stoi", bowiem nie uchodzi na zewnątrz kratkami wentylacyjnymi, a świeże powietrze nie przedostaje się do wewnątrz. Brak wymiany powietrza sprawia, że to które znajduje się cały czas w pomieszczeniu zaczyna śmierdzieć. Ponadto w wyniku niesprawnie działającej wentylacji wilgoć nie jest odprowadzana z domu na zewnątrz . W rezultacie wyniku kumulacji wilgoci na ścianach zaczyna pojawiać się pleśń i grzyb. Wietrzenie w tym przypadku nie rozwiązuje docelowo tego problemu, a jedynie chwilowo.

Co zyskasz dodatkowo dzięki ozonowaniu?

Ozonowanie pomieszczenia jest rozwiązaniem kompleksowym, idealnym do walki nie tylko z różnymi uciążliwymi zapachami. W wyniku działania ozonu dochodzi do dezynfekcji pomieszczenia, dzięki której jednocześnie likwiduje się problemy negatywnie wpływające na komfort mieszkania czy pracy. Oto niektóre z nich:

  • likwidacja zapachu zwierząt domowych oraz dymu tytoniowego
  • usunięcie roztoczy kurzu i innych alergenów, dzięki czemu ułatwia się życie alergikom i astmatykom
  • sterylizacja pomieszczeń poprzez usunięcie wirusów, bakterii i innych zarazków

Więcej informacji na temat zalet i właściwości ozonu o których warto wiedzieć znajduje się w naszym specjalnym artykule: http://ozonsystem.pl/wlasciwosci-ozonu

WAŻNE!
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, czy w Twoim przypadku ozonowanie przyniesie oczekiwany efekt, zadzwoń do nas. Rozmowa do niczego nie zobowiązuje, a z doświadczenia wiem, że może wiele wyjaśnić. Tel. 53 53 54 525