Poznaj właściwości ozonu i zalety ozonowania. Porównaj ze stosowanymi przez Ciebie sposobami dezynfekcji i usuwania niepożądanych zapachów. Jeżeli przekonały Cię nasze argumenty - skontaktuj się z nami.


Skuteczność

  1. Ozon skutecznie usuwa różnego rodzaju nieprzyjemne zapachy w przeciwieństwie do innych metod, które głównie tuszują pojawiające się uciążliwe zapachy. Ponadto dzięki ozonowaniu likwidowane są jednocześnie różne chorobotwórcze mikroorganizmy, takie jak: bakterie, zarazki, roztocza oraz inne alergeny, pleśnie, grzyby, wirusy czy inne drobnoustroje. Po zakończeniu takiej dezynfekcji, ozonowane pomieszczenie jak i znajdujące się w nim wyposażenie pozbawione są szkodliwych drobnoustrojów. Przygotowane jest do bezpiecznego użytkowania przez ludzi i zwierzęta.

Kompleksowość

  1. Kompleksowość usługi polega na tym, że podczas ozonowania jednocześnie likwidowane są różne przyczyny wpływające negatywnie na komfort życia czy pracy w danym pomieszczeniu. Obejmują one: usuwanie nieprzyjemnych zapachów (pleśni, stęchlizny, spalenizny, dymu tytoniowego czy innych), likwidację szkodliwych drobnoustrojów (zarazków, bakterii, wirusów). Po zakończeniu ozonowania nie ma już potrzeby stosowania innych bakteriobójczych czy odkażających środków chemicznych a także generalnego sprzątania całego domy czy pomieszcenia.

Szybkość działania

  1. Ozon już w niewielkim stężeniu wykazuje swoje właściwości bakteriobójcze. Wykorzystywane przez nas generatory dużej mocy pozwalają osiągnąć właściwe stężenie w szybkim czasie nawet w dużych pomieszczeniach czy halach. Dzięki temu usługa wykonywania jest szybko i sprawnie. Ozon wykazuje 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze działanie niż chlor (najpopularniejszy środek dezynfekujący).

Bezpieczeństwo

  1. Ozonowanie jest usługą bezpieczną dla człowieka i zwierząt pod warunkiem zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa o których informuje specjalista wykonujący ten zabieg. Ozon jako gaz jest bardzo nietrwały i szybko ulega rozkładowi. Dlatego po 1-2 godzinnym wietrzeniu po zakończeniu usługi, pomieszczenie nadaje się do bezpiecznego użytkowania. Ponadto bezpieczeństwo ozonowania przejawia się też w tym, że ozon usuwa różne negatywnie wpływające na zdrowie człowieka problemy, np. usuwa chorobotwórczą stęchliznę czy pleśń oraz skutki zadymienia w pomieszczeniu.

Oszczędności

  1. Usługa ozonowania jest relatywnie tanią metodą dezynfekcji. Zaraz po wykonaniu usługi i przewietrzeniu pomieszczania nadaje się do użytkowania. Nie ma potrzeby zakupu i stosowania środków odkażających, bakteriobójczych środków chemicznych, drogich neutralizatorów zapachów. Ozon skutecznie usuwa a nie maskuje pojawiających się uciążliwych zapachów i jednocześnie likwiduje chorobotwórcze mikroorganizmy. Po usunięciu przyczyny powstania nieprzyjemnego zapachu zwykle wystarczy jedno ozonowanie aby uciążliwy zapach już nie powrócił.

 Dostęp

  1. Ozon rewelacyjnie potwierdza swoją skuteczność wszędzie tam, gdzie tradycyjne metody nie sprawdziły się, a utrzymanie wysokich standardów higienicznych jest wymagane. Gaz ten szybko wypełnia całe pomieszczenie, wnika w strukturę tapicerowanych mebli, dociera do wszystkich zakamarków, szczelin, także tych trudnodostępnych, których nie można odkazić za pomocą innymi metodami.