dezynsekcja, kielce, firmy, owady, nip, owadów, strona, cookies, deratyzacja kielce, poniedziałek, pokaż, zwalczanie, usług, dane, ddd

Dezynfekcja Kielce i województwo świętokrzyskie

Co to jest dezynfekcja?

Dezynfekcja, czyli odkażanie to działanie, które ma na celu zwalczanie lub zredukowanie różnych drobnoustrojów, głównie bakterii i wirusów, które u wielu osób mogą być przyczyną różnych chorób. Temu zabiegowi poddawane są przedmioty użytkowe i powierzchnie, które zostały lub mogły zostać skażone różnymi chorobotwórczymi mikroorganizmami. Warto wiedzieć, że dezynfekcja w przeciwieństwie do sterylizacji nie obejmuje wyjaławiania dezynfekowanych powierzchni czy wyposażenia. 

Dezynfekcję należy bezwzględnie przeprowadzić w przypadku, gdy doszło rozprzestrzenienia chorobotwórczych wirusów, zarazków i bakterii. Ponadto istnieją miejsca w których należy systematycznie przeprowadzać dezynfekcję zapobiegawczą, której celem jest wyeliminowanie możliwości zakażenia się. Takie zagrożenia występują głównie w obiektach w których gromadzą się dzieci i dorośli oraz w miejscach w których mogą przebywać osoby, będące nosicielami różnych bakterii czy zarazków. W wielu przypadkach u takich osób objawy zakażenia mogą być niewidoczne przez co w sposób nieświadomy mogą zarażać innych. Dlatego tak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo osób, poprzez cyklicznie przeprowadzaną dezynfekcję.

Praktyka pokazuje, że łatwiej jest zapobiegać powstawaniu zakażeniom niż leczyć jego skutki oraz w wielu przypadkach być narażonym na konsekwencje prawne i finansowe związane z niedopełnieniem obowiązku zachowania odpowiednich standardów higieny. Miejscami szczególnie narażonymi na zakażenie są m.in:

  1. internaty, hotele, gospodarstwa agroturystyczne bursy, akademiki. schroniska i inne noclegownie
  2. żłóbki, przedszkola, szkoły
  3. salony fryzjerskie i kosmetyczne, gabinety odnowy biologicznej, spa, sauny, baseny
  4. obiekty żywienia zbiorowego: restauracje, kuchnie, stołówki

Dezynfekcja oraz dezynsekcja i deratyzacja - popularne usługi ddd

O ile temat dezynfekcji został już opisany, warto wyjaśnić, czym ta usługa różni się od dezynsekcji i deratyzacji (ddd), bowiem określenia te często są one mylone z uwagi na ich bardzo zbliżone nazewnictwo. Dezynsekcja to zwalczanie pluskiew, much, komarów, pcheł i karaluchów i innych szkodników. Tego typu owady w przypadku niekontrolowanego rozmnażania stanowią bardzo uciążliwy problem. W szerszym znaczeniu dezynsekcja oznacza usuwanie pasożytniczych stawonogów. Dezynsekcja najczęściej wykonywana jest środkami fizycznymi, mechanicznymi, chemicznymi i biologicznymi. Najczęściej zlecane usługi obejmują zwalczanie pluskiew oraz karaluchów. Dezynsekcja nie ogranicza się jedynie do pomieszczeń mieszkalnych. Usuwanie różnych owadów często wykonuje się w halach czy magazynach. 

Z kolei deratyzacja oznacza zwalczanie za pomocą środków chemicznych, fizycznych i biologicznych różnych szkodliwych gryzoni i szkodników takich jak: szczury, myszy, a także kun, kretów, nornic. Praktyka pokazuje, że deratyzacja najczęściej stosowana jest w przypadku eliminacji szczurów i innych gryzoni, które osiedliły się na terenie obiektów zamieszkałych przez ludzi. Deratyzacja najczęściej przeprowadzana jest z wykorzystaniem pokarmu (często zatrutego), który ma za zadanie zwabienie gryzoni do pułapki.

prawa zastrzeżone, firma, dezynsekcja, firm, regon, owady, korzystanie, kielce, deratyzacja, dane, strona, gryzoni, firmy

 

Dezynfekcja za pomocą ozonu - Kielce i woj. świętokrzyskie

Nasza firma zajmuje się dezynfekcją obiektów na terenie Kielc oraz województwa świętokrzyskiego. Specjalizujemy się w realizacji usług dezynfekcji wykonywanej za pomocą ozonowania pomieszczeń. Metodę tą zalicza się do najbardziej skutecznych i bezpiecznych. Ozonowanie nie wymaga stosowania szkodliwych dla zdrowia środków chemicznych. Po wykonaniu usługi wystarczy przewietrzyć pomieszczenie aby pozbyć się nagromadzonego ozonu. Następnie może ono być już użytkowane. Z tego rodzaju usług zaczyna korzystać coraz więcej osób oraz firm działających w różnych branżach. Na obszarze miasta Kielce nie pobieramy opłaty za dojazd do Klienta. Zapraszamy do skorzystania usług naszej firmy. 

Badania naukowe potwierdzają działanie tej metody jest 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru - czyli bardzo popularnego środka chemicznego powszechnie wykorzystywanego do dezynfekcji. Te obiektywne i zweryfikowane dane naukowe potwierdzają skuteczne usuwanie i zwalczanie różnych drobnoustrojów. Więcej przydatnych wiadomości na temat zalet ozonowania znajduje się w artykule właściwości ozonu oraz w innych artykułach na stronie naszego serwisu internetowego. Po wykonaniu zlecenia wystawiamy fakturę z podaniem miejsca wykonania usługi oraz daty jej realizacji.

O ile wcześniej opisana dezynsekcja i deratyzacja wyjaśniła znaczenie obu tych pojęć warto wiedzieć, że zarówno, owady i gryzonie nie znoszą zapachu ozonu i w przypadku jego wyczucia oddalają się od miejsca w którym usługa ozonowania jest realizowana. To kolejna dobra strona tej usługi, istotna dla osób, które planują połaczyć dezynfekcję z usługą dezynsekcji.

Czy dezynfekcję ozonem można przeprowadzić we wszystkich miejscach?

Niestety NIE. Skuteczne działanie ozonu wymaga osiągnięcia odpowiedniego stężenia tego gazu w dezynfekowanym pomieszczeniu. Dzięki temu możliwa będzie dezynfekcja, której zadaniem jest zwalczanie wszelkiego rodzaju szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. Uzyskanie odpowiedniego stężenia ozonu możliwe jest tylko w pomieszczeniach zamkniętych np: mieszkania, domy, sklepy, szkoły, restauracje, siłownie, kluby fitness, obiekty skuteczności publicznej. Dodatkowo każdorazowo przed ozonowaniem pomieszczenia uszczelnia się ręcznie, co ma za zadanie wyeliminowanie wszelkich nieszczelności, którymi ozon mógłby się uwalniać na zewnątrz.

Dlatego tej metody nie stosuje się w przypadku dezynfekcji obiektów otwartych, np. przystanków autobusowych. W takich przypadkach warto skorzystać z oferty innych firm, specjalizujących się w odkażaniu obiektów znajdujących się na otwartej przestrzeni.

Uwaga

Chcesz dowiedzieć się, czy dezynfekcja za pomocą ozonu będzie skuteczna w przypadku problemu, który pojawił się u Ciebie? Nie czekaj. Zawsze możesz zadzwonić do naszej firmy i uzyskać bezpłatną konsultację. Rozmowa do niczego nie zobowiązuje, ale może wiele wyjaśnić. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Na terenie miasta Kielce zapewniamy bezpłatny dojazd do Klienta. Zadzwoń, tel. 53 53 54 525, lub wyślij zapytanie na nasz adres e-mail.