Dezodoryzacja - usuwanie zapachów z domów, mieszkań i innych obiektów

usuwanie zapachow, dezodoryzacja, dozodoryzacji

Omawiane tego zagadnienia warto rozpocząć od wyjaśnienia czym jest dezodoryzacja, bowiem to specjalistyczne określenie raczej nie często pojawia się w powszechnym użyciu. Powołując się na Słownik Języka Polskiego PWN, dezodoryzacja w wielkim skrócie to usuwanie nieprzyjemnych zapachów z produktów lub pomieszczeń. Ta prosta definicja tłumaczy istotę dezodoryzacji. Zajmujemy się likwidacją uciążliwych zapachów z różnych obiektów (głównie mieszkalnych) w sytuacji, kiedy tradycyjne metody usuwania różnych odorów nie dają oczekiwanych rezultatów. Stosowana przez nas metoda dezodoryzacji pozwala na trwałe usunięcie cząsteczek, które są źródłem nieprzyjemnych zapachów, a nie ich maskowanie, tak jak to się dzieje w przypadku stosowania np. odświeżaczy czy domowych metod usuwania zapachów.

DZIWNY ZAPACH W MIESZKANIU – PRZYKRA WIZYTÓWKA NASZEGO DOMU

Nieprzyjemny zapach w domu może niejednej osobie spędzić sen z powiek. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bowiem nie ma chyba nic gorszego niż brzydki zapach w mieszkaniu, które zamieszkujemy. Wszyscy chcemy, aby nasz dom miał swój piękny i wyjątkowy klimat, był miejscem spokoju, komfortowego odpoczynku i przyjaznym dla ludzi. To właśnie w naszym domu czy mieszkaniu odpoczywamy po pracy i nabieramy sił na kolejny dzień.

Jednak ten sielankowy spokój czasem może zostać zakłócony, a powodem tego może być nieprzyjemny odór w mieszkaniu. Taka niechciana woń oprócz tego, że wpływa na nasz dyskomfort, jest również nieciekawą wizytówką naszego domu. Prawdopodobnie większość z osób czytających ten artykuł przynajmniej raz w życiu odwiedziła kogoś, u kogo wyczuwalny był przykry zapach w domu. Czas spędzony w takim pomieszczeniu z pewnością nie był przyjemny.

Dla osób dbających o higienę pojawiający się brzydki zapach w domu, nie tylko staje się źródłem ogromnego dyskomfortu. Praktyka w tym przypadku dowodzi, że bardzo łatwo wnika on w naszą odzież w której chodzimy do pracy czy spotykamy się ze znajomymi. Niestety, ale te osoby też go wyczuwają, przez co samopoczucie takiej osoby może być dalekie od idealnego. Ponadto taki odór na ubraniach dzieci chodzących do szkoły również może być przyczyną wielu przykrych sytuacji. W takiej sytuacji warto rozważyć usługę dezodoryzacji, dzięki której możliwe jest skuteczne usuwanie zapachu z pomieszczeń.

SPECYFICZNY ZAPACH W MIESZKANIU – ROZDAJE I PRZYCZYNY

Nieprzyjemny zapach w domu lub na terenie innych obiektów może mieć różne przyczyny. Na niektóre z nich mamy wpływ, a na inne nie. Niestety, ale należy tutaj jasno powiedzieć, że w wielu przypadkach sami spowodowaliśmy powstanie tego uciążliwego zjawiska głównie poprzez:

 1. ingerencję w system wentylacyjny mieszkania, poprzez np. zaklejenie lub ograniczenie powierzchni kratek wentylacyjnych uniemożliwiających prawidłową cyrkulację powietrza w domu
 2. uniemożliwienie dostępu świeżego powietrza do mieszkania po wymianie okien.

Wymieniając rodzaje brzydkich zapachów należy podkreślić, że jest ich wiele. Jednak do najpopularniejszych z którymi spotykam się w swojej praktyce zalicza się:

 • zapachy zwierząt domowych
 • smród dymu papierosowego
 • smród stęchlizny i zgnilizny
 • odór świeżej farby, lakierów i innych związków i chemicznych produktów
 • zapach pleśni i grzyba

Każdy z wymienionych powyżej rodzajów nieprzyjemnych zapachów ma swoją inną przyczynę. Natomiast wszystkie skutkują tym samym, czyli unoszącą się nieprzyjemną wonią powietrza, która gdy staje się bardzo intensywna powoduje smród w mieszkaniu lub na ternie innych obiektów.

BRZYDKI ZAPACH W DOMU – NIECHCIANY LOKATOR

Niestety z zapachami jest tak, że potrafią one bardzo długo utrzymywać się w pomieszczeniu, a następnie przenikają do mebli, dywanów, wykładzin, ścian, tapicerowanych obić wersalek, kanap i foteli, stając się stałym i niechcianym gościem w naszym domu. Usuwanie zapachów z mieszkania we własnym zakresie za pomocą domowych sposobów jest pracochłonne i zwykle w tym przypadku nieskuteczne. Z kolei stosowanie różnych odświeżaczy, neutralizatorów zapachu czy innych preparatów często jedynie czasowo maskuje nieprzyjemny zapach, a nie usuwa go na trwałe. W niektórych przypadkach bywa tak, że w wyniku połączenia odświeżacza powietrza z brzydkim zapachem, powstała woń staje się wyjątkowo uciążliwa.

CHEMICZNY ZAPACH W MIESZKANIU

Nieprzyjemny zapach w pokoju bądź w domu lub mieszkaniu może pojawić się bezpośrednio po remoncie. Źródłem tych zapachów są związki chemiczne wykorzystywane przy produkcji różnych farb, lakierów lub innych preparatów. Mogą one wywoływać tzw. kwaśny zapach w pokoju lub jeżeli remont obejmował większą ilość pomieszczeń - kwaśny zapach w mieszkaniu. Określenie „kwaśny zapach” jest tutaj umowne i należy od osobistej interpretacji osób u których występuje ten problem. Bywa, że jest on także określany jako chemiczny zapach w pokoju. Jednak w obu przypadkach zapach ten jest mało przyjemny dla ludzkich nozdrzy. Stosunkowo często spotykany jest nieprzyjemny zapach w pokoju po malowaniu, którego przyczyny również wynikają z wykorzystania w farbie związków chemicznych. W zdecydowanej większości przypadków tego typu zapachy zanikają same po kilu lub kilkunastu dniach. W innych przypadkach wystarczy odpowiednie wietrzenie malowanych pomieszczeń aby związki chemiczne będące w farbie czy lakierze ulotniły się. Jednak w niektórych przypadkach brzydki zapach w pokoju zanika wyjątkowo wolno, powodując dyskomfort u mieszkańców. Wówczas warto rozważyć czy dezodoryzacja takiego miejsca nie była by wskazana.

ZAPACH STARYCH LUDZI W MIESZKANIU

Określenie to w mojej ocenie jest bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe. Jednak dosyć często pojawia się ono podczas szukania odpowiedzi na pytanie skąd pojawił się ten specyficzny zapach w mieszkaniu? W wielu przypadkach ludzie w podeszłym wieku ostatni kompleksowy remont mieszkania przeprowadzali 20 a nawet 30 lat temu. Popularna wówczas boazeria malowana lakierem kiepskiej jakości najlepsze lata ma już za sobą. Temu zjawisku niejednokrotnie towarzyszą problemy z wentylacją a nawet celowe zaklejanie kratek wentylacyjnych w celu ograniczenia ujścia ciepłego powietrza z mieszkania. Brak lub ograniczenie wentylacji powoduje, że zużyte powietrze „stoi”, przez co jej skuteczność jest niewielka. Powoduje to nieprzyjemny zapach w mieszkaniu a nawet bardzo nieprzyjemny smród w domu. Powracając do zaklejania kratek wentylacyjnych szczególnie w mieszkaniach, gdzie zainstalowane są piecyki gazowe należy mieć na uwadze, że taka praktyka utrudnia odprowadzanie gazów na zewnątrz i zagraża bezpieczeństwu mieszkańców bowiem grozi zaczadzeniem.

JAK POZBYĆ SIĘ NIEPRZYJEMNEGO ZAPACHU?

Najlepszym sposobem na usuwanie zapachów z mieszkania jest ozonowanie. Wystarczy jedynie kilka godzin aby przeprowadzona w taki sposób dezodoryzacja powietrza spowodowała, że brzydka woń w domu przejdzie do historii, a do naszego domu wprowadzi się świeży zapach wywołujący ulgę, radość i zadowolenie u domowników.

Aby osiągnąć większą skuteczność działania, przed rozpoczęciem takiej dezodoryzacji dobrze jest znaleźć przyczynę pojawienia się tego problemu. Prawidłowe zdiagnozowanie przyczyny a następnie jej wyeliminowanie daje ogromną szanse na to, że ten problem już nie powróci.

Ozonowanie dostarcza odpowiedzi na wiele pytań, które pojawiają się u klientów podczas wizji lokalnej mającej na celu zdiagnozowanie problemu. Najważniejsze z nich to:

 • Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu?
 • Czy ozonowanie jest skuteczne?
 • Jak usunąć zapach starego domu?
 • Czy po ozonowaniu ten problem powróci?
 • Jak się pozbyć przykrego zapachu?
 • Jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu?

A WIĘC PO KOLEI. DLACZEGO OZON JEST NAJLEPSZYM SPOSOBEM USUWANIA BRZYDKIEGO ZAPACHU W DOMU? NAJLEPIEJ RAZ I NA ZAWSZE

Dlatego, bo ozon jest gazem o bardzo silnych właściwościach utleniających. Ten wyjątkowy dezodoryzator likwiduje cząsteczki powodujące nieprzyjemną woń, a nie tuszuje ich. To jest jedna z jego największych zalet i zarazem odpowiedź na to jak usunąć nieprzyjemny zapach z mieszkania.

Gaz ten wypełnia całe mieszkanie, wszędzie dociera, atakuje cząsteczki brzydkiego zapachu i neutralizuje je. Dlatego możliwa jest skuteczna dezodoryzacja, dzięki której usunięte zostają różnego pochodzenia brzydkie zapachy, które osadziły się na suficie, ścianach meblach i na innym wyposażeniu. Ty w tym czasie nie musisz nic robić, bowiem ozon zrobi wszystko za Ciebie.

CZY JEST JAKAŚ INNY SPOSÓB NA TO JAK POZBYĆ SIĘ NIEPRZYJEMNEGO ZAPACHU W POKOJU ZAMIAST DEZODORYZACJI?

W pokoju, mieszkaniu lub nawet w całym domu, można spróbować eliminować brzydkie zapachy wykorzystując odświeżacze, neutralizatory zapachu w sprayu, świecę zapachowe, czy pochłaniacz zapachów do pomieszczeń. To bardzo częsta praktyka wykorzystywana w polskich domach. Decydując się na taki krok należy mieć na uwadze, że preparaty te, które mają działać jak pochłaniacz zapachu często mieszają się z uciążliwym zapachem, maskują go, ale nie likwidują jego przyczyn. Po zakończeniu ich działania brzydki zapach w wielu przypadkach z powrotem powraca. Dlatego usuwanie zapachów tymi metodami nie zawsze jest skuteczne.

Systematyczne zakupy różnych neutralizatorów, a także testowanie innych z nadzieją „że może ten w końcu pomoże skutecznie” generują znaczne kwoty, warto o tym pamiętać. W wielu przypadkach kwoty przeznaczane na te preparaty i zapachy w sprayu zaczynają przewyższać koszt wykonania skutecznej dezodoryzacji ozonem, dzięki któremu możliwa jest skuteczna neutralizacja zapachu.

DEZODORYZACJA OZONEM - CO ZYSKASZ DODATKOWO ZA POMOCĄ OZONOWANIA?

Ozonowanie jest zabiegiem wielokierunkowym, dzięki któremu możliwe jest usuwanie zapachu oraz wielu różnych problemów. Ta właściwość wyróżnia tą metodę usuwania zapachów z powietrza, ścian i wyposażenia, spośród innych. Profesjonalne usługi dezodoryzacji pomieszczeń ozonem oferowane przez firmy, które mają odpowiednie urządzenia z pewnością skutecznie poradzą sobie z usuwaniem zapachów. Warto wiedzieć, że dzięki pracy ozonu uzyskuje się jednocześnie następujące efekty:

 1. likwidacja brzydkiego zapachu, czyli dezodoryzacja
 2. usunięcie bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów, a także roztoczy i pozostałych alergenów
 3. odświeżenie mieszkania
 4. odstraszenie od domu insektów i gryzoni, które nie znoszą ozonu
 5. osiągnięcie świętego spokoju i pewności mieszkania w bezpiecznym mieszkaniu, a to chyba najważniejsze

W naszym osobnym artykule opisaliśmy właściwości ozonu w tym dezodoryzacji: http://ozonsystem.pl/wlasciwosci-ozonu


 WAŻNE!
Chcesz dowiedzieć czy dezodoryzacja za pomocą ozonu skutecznie rozwiąże problem uciążliwego zapachu w Twoim domu? Nie czekaj, porozmawiajmy o tym przez telefon, tel. 53 53 54 525. Rozmowa do niczego nie zobowiązuje, a może wiele wyjaśnić.